İçeriğe git

Resim

En sevdiğiniz korku filmleri ?

- - - - -

• Cevap İçin Giriş Yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

FadingShades

FadingShades

Seyirci

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 73 İleti
  • 7 Konu

Sanırım 1988 ya da 1989 senesi, yaşım 4 - 5. Babam eve 2 tane korku film getirdi (beta kaset) biri Evil Dead diğeri de Return Of The Living Dead. Önce "Evil Dead" i açtılar. Kızın içine şeytan giriyor diğer kız arkadaşının ayağına kalem saplıyordu. Tam o sahnede filmi durdurdular ve benim izlememi istemediler (Oysa ağaçların kıza tecavüz ettiği sahneyi bile izletmişlerdi) Ertesi günü "Return Of The Living Dead" i açtık. Bu defa da kız mezarlıkta soyunmaya başlayınca film kapatıldı. Bu ard arda yaşadığım 2 acı verici olay beni fanatik bir korku film hayranı yaptı. Film izleme özgürlüğüne kavuştuğum zamandan beri kaç tane film izlediğimi bir allah bilir herhalde. 

80'lerin tüm korku filmlerini çok seviyorum. O zaman ki absurtlukler şimdi yok. Ve o filmleri güzel yapan da saçmalıkları ve hataları. Tabi öyle diyorum ama içlerinde kusursuz yapımlarda var. 

80'ler döneminden en beğendiklerim (şimdilik aklıma gelenler) şunlar;

Evil Dead

Return Of The Living Dead

Sleepaway Camp

Silent Night Deadly Night

A Nighmare On Elm Street

Friday The 13th

Critters

The Texas Chainsaw Masscre

Fright Night

Gremlins

Night Of The Demons

Revenrenge Of The Living Dead

The Nights Of Terror

Özellikle 1998 senesinden sonra korku filmi kendince çağ atladı. Filmleri daha gerçekci yapabilmek adına keyfini kaçırdılar. Tabiki hepsi öyle diyemem ama geneli bana 80 ler 90lar da çekilen o keyfi vermedi. 

80'ler sonrası sevdiğim bir kaç film de şöyle;

Cabin Fever

Martyrs

Wrong Turn

The Human Centıpede

Joy Ride

The Hills Have Eyes

Zombieland 

gibi...

Sizlerde en beğendiklerinizi, tavsiyelerinizi yazarsanız, arada kaçırdıklarım varsa öğrenmiş olurum :)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı