İçeriğe git

Resim

Korku Sinemasının Gelmiş Geçmiş En Güzel Slash Filmleri...

* * * * * 2 Oy Kullanılmış

• Cevap İçin Giriş Yapın
Bu konuya 45 yanıt gönderildi

crazybeau

crazybeau

Dublör

• Üye
  • 130 İleti
  • 3 Konu

Profondo Rosso (Deep Red) 1975

Bir Dario Argento şaheseri...

Tüm zamanların en iyi Giallo Yapımlarından biri...

deep%20red%20dvd.jpg

Dario Argento bir dahimi yoksa çılgın bir fenomenmi,diye sorulsa herhalde ikisinin karışımı bir yönetmendir derdim,senaryolarında her zaman kaliteyi arar,70'li yılların ortalarında Profondo Rosso gibi bir kült şaheseri beyaz perdeye sunmuştur...

deep-red.jpg

Zekice çekilmiş bir senaryo,tüyleri diken diken eden cinayet anındaki bir arka fon müziği ve yine giallonun artık klasikleşmiş deri eldivenli esrarengiz katili,sağlam bir senaryo ile izleyiciyi yine koltuğuna çivilemesini başarıyor.

İtalyan korku sinemasını bana sevdiren bu usta yönetmen,Mario Bava gibi yapımlarında bir Picasso tablosu kalitesine ulaşan olağanüstü bir yapım ile yine izleyiciyi kendisine hayran bırakmasını başarıyor.

dr_shot1l.jpg

Filmin konusu kısaca şöyle Roma’da yaşayan İngiliz piyanist Marc Daly geceyarısı bir meydanda sarhoş arkadaşı Carlo ile sohbet ederken Helga adlı bir medyumun (filmin başındaki konferansta salonda bir katil olduğunu hisseder) evinin penceresinde öldürüldüğünü görür. Kadına yardım etmek için koşar ama yetişemez. Marc, polise verdiği ifadede bir şeylerin gözüne farklı geldiğini söyler ve bunun ne olduğunu bulabilmek için kendisi cinayeti araştırmaya başlar. Bu arada katil kendisine yaklaşanları birer birer öldürmektedir.

70'li yılların zirve noktasına ulaşmış bu giallo şaheseri olan Profondo Rosso'yu izlemenizi ve sadece bu kült şaheser ile neden bu kadar övdüğüm bir yönetmen olduğunu daha iyi anlayacaksınız...

deep-red-1.jpg

Nobbyy

Nobbyy

Ceo

• Administrators
  • 5.480 İleti
  • 2.758 Konu

Birgün umarım bu korku filmlerinin %100'üne sahip olabiliriz :) %20'si nette var %20si Nostalji siteleri  ve biz açtık %60 kayıp :=)

crazybeau

crazybeau

Dublör

• Üye
  • 130 İleti
  • 3 Konu

Birgün umarım bu korku filmlerinin %100'üne sahip olabiliriz :)  %20'si nette var %20si Nostalji siteleri  ve biz açtık %60 kayıp :=)

Nostalji Film İndir için zor yoktur,imkansız zaman alır :) Nobbyy üstadım bu filmler arşiv yapanlar için bulunmaz birer nimettir,bu nimettende sizlerin sayenizde ulaşıyoruz,bu yüzden bu sitede her zaman vip üyelik alıyorum ve bu site var oldukçada buna devam edeceğim. :rolleyes:

Nobbyy

Nobbyy

Ceo

• Administrators
  • 5.480 İleti
  • 2.758 Konu

Nostalji Film İndir için zor yoktur,imkansız zaman alır :) Nobbyy üstadım bu filmler arşiv yapanlar için bulunmaz birer nimettir,bu nimettende sizlerin sayenizde ulaşıyoruz,bu yüzden bu sitede her zaman vip üyelik alıyorum ve bu site var oldukçada buna devam edeceğim. :rolleyes:

İnanın Okadar Çok Film Varki, Bazen Düşünüyorum. Ömrümüz Yetecekmi? Hepsini Açmaya :)

Zaten Tüm Türkiye, Tüm Tv Kanalları Ve Dandik Güncel Film Siteleri Yaptığımızın İşin Nasıl Ağır Bir İş Olduğunu Biliyor.

Millet Nostalji Filmleri Alt Yazılı Yapıyor. Biz İse Türkçe Veriyoruz.  Bunun Adı Başarı Değilde Nedir? :wub:

Tabi Başarılarımızın Bugüne Gelmesinin Arkasında, Sizin Gibi Değerli Üyelerimiz Yatmaktadır.

crazybeau

crazybeau

Dublör

• Üye
  • 130 İleti
  • 3 Konu

İnanın Okadar Çok Film Varki, Bazen Düşünüyorum. Ömrümüz Yetecekmi? Hepsini Açmaya :)

Zaten Tüm Türkiye, Tüm Tv Kanalları Ve Dandik Güncel Film Siteleri Yaptığımızın İşin Nasıl Ağır Bir İş Olduğunu Biliyor.

Millet Nostalji Filmleri Alt Yazılı Yapıyor. Biz İse Türkçe Veriyoruz.  Bunun Adı Başarı Değilde Nedir? :wub:

Tabi Başarılarımızın Bugüne Gelmesinin Arkasında, Sizin Gibi Değerli Üyelerimiz Yatmaktadır.

Sinema bir tutkudur,benim için yaşam kaynağıdır :wub: sinema yedinci sanattır,bu sanata layıkı ile hizmet eden bir siteden bahsediyoruz,Nostalji film indir sitesi sizin gibi değerli yöneticileri ile daima başarılı olmaya layıktır ve mecburdur. :rolleyes: bunu kesinlikle içten gelerek söylüyor demagoji yapmıyorum.Umarım bu kaliteli ve başarılı çizgide devam edersiniz üstadım.

Nobbyy

Nobbyy

Ceo

• Administrators
  • 5.480 İleti
  • 2.758 Konu

Sinema bir tutkudur,benim için yaşam kaynağıdır :wub: sinema yedinci sanattır,bu sanata layıkı ile hizmet eden bir siteden bahsediyoruz,Nostalji film indir sitesi sizin gibi değerli yöneticileri ile daima başarılı olmaya layıktır ve mecburdur. :rolleyes: bunu kesinlikle içten gelerek söylüyor demagoji yapmıyorum.Umarım bu kaliteli ve başarılı çizgide devam edersiniz üstadım.

İltifat Dolu Sözleriniz İçin Teşekkür Ederim. Takipcilerimiz Var Oldukca, Bizlerde Onlara Layik Olmaya Özen Göstereceğiz :)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı