İçeriğe git

Resim

Dev Tohumu - The Food of the Gods (1976) DVDRip - Türkçe Dublaj - Nostalji Film indir -NFSG

- - - - - Marjoe Gortner Pamela Franklin Ralph Meeker Jon Cypher Ida Lupino John McLiam Belinda Balaski

• Cevap İçin Giriş Yapın
Bu konuya 18 yanıt gönderildi

Nobbyy

Nobbyy

Ceo

• Administrators
  • 5.480 İleti
  • 2.758 Konu

thefoodofthegods.png

Dev Tohumu - The Food of the Gods (1976) DVDRip - Türkçe Dublaj - Nostalji Film indir -NFSG

IMDb.gif

http://www.imdb.com/title/tt0074540/

-Filmin Konusu-

The food of the Gods 1976 yılı mahsulü Bert I. Gordon tarafından yönetilmiş olan ABD yapımı bir film. H.G. Wells’in 1904 tarihinde yayımlanan “The food of the Gods and How It Came to Earth” isimli romanından sinemaya uyarlanmış.

Bert I. Gordon “devleşen hayvanlar”ın başrolde olduğu filmleriyle tanınan bir yönetmen. Düşük bütçelerle zamanına göre iyi işler çıkardığını söylersek abartmış olmayız sanırım. Yönettiği filmler arasında gene bir H.G. Wells uyarlaması Empire of the Ants’de (1977) devleşen karıncaların, Earth vs. the Spider’da (1958) ise devleşen örümceğin hikayesini izlemek mümkün. The food of the Gods’a dönersek konusu kısaca şöyle;

Morgan ve iki arkadaşı avlanmak üzere Kanada açıklarındaki yerleşimin az olduğu bir adaya giderler. Adada dev arıların saldırısına uğrayan arkadaşlarından biri ölür. Yardım aramak üzere etrafta dolaşmaya başlayan Morgan bir çiftlik evine rastlar. Evde kimseyi bulamayınca ahıra doğru yönelir. Ahırda karşısına dev bir horoz ile dev tavuklar çıkar. Dev horozun saldırısına maruz kalan Morgan horozu öldürür. Arkadaşının cesedini anakaraya taşıyan ikili neler olduğunu çözmek üzere adaya geri döner. Çiftliğin sahibi Mr. Skinner ise anakaradan adaya dönmüş, evine gitmektedir. Yolda lastiği patlar. Lastiği değiştirirken dev farelerin saldırısına uğrar ve fareler Mr. Skinner’ı afiyetle yer. Daha sonra karısı Mrs. Skinner’dan öğrendiğimize göre Skinnerlar bahçelerinde nerden geldiği bilinmeyen bir sıvı bulurlar. Oldukça yoğun kıvamlı krem rengi bu sıvıyı nerden akıllarına geldiyse tavuk yemi ile karıştırıp tavuklarına verirler. Yavru tavuklar yemi yedikten sonra devleşmeye başlar. Yetişkin olanlarda ise daha başka bir etki görülür: Devleşen yavrulara yem olmaktan kurtulamazlar.

Devleştiren sıvının patentini alıp dünyadaki açlığa son vermek gibi ilahi bir misyona imza atarken, bir yandan da zengin olmanın hesaplarını yapan Bensington ve yardımcısı Lorna, adada gezmeye gelen genç bir adam ve hamile sevgilisi, ölen arkadaşlarının başına ne geldiğini çözmeye çalışan Morgan ile arkadaşı ve tabii ki evsahibesi Mrs. Skinner, bu birbirinden farklı amaçlar peşindeki yedi kişinin yolları çiftlik evinde kesişir. Ortak amaçları ise insanlığa karşı planlı bir saldırı içindeymişcesine hareket eden devleşen fareler karşısında hayatta kalmaktır.

ekranresmi.png

thefoodofthegodsdevtohu.jpeg

dowload.gif

doldur.gif

BU FİLMİ BİZE AJAN OLARAK GELİP VEREN ELAZIĞ İTİ MEHMET YANİ "Eskici" Diğer Adı "TFD"

www.turkcetorrent.com  sitesinin eski sahibine teşekkür etmek isterdim ama

Lan memet iti senin ben suratına.... sen adam değilsin :) iyiki sitenin hekledim sahip oldugun herşeye kendim sahip oldum ;)

Hadi Öptüm Canım

Gizlenmiş İçerik
İndirme Linkini Görmek İçin Vip Üye Olmalısınız. Eğer Vip Üye İseniz Konuya Teşekkür Edip Linkleri Görebilirsiniz.

emegesaygi.gif

Frozen

Frozen

Yeni Üye

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 29 İleti
  • 0 Konu

Teşekkürler.

sermiyan

sermiyan

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 608 İleti
  • 42 Konu
Teşekkürler.

Tufan74

Tufan74

Seyirci

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 81 İleti
  • 2 Konu

Teşekkürler.

xsox35

xsox35

Kameraman

• Banned
  • SMS Onaylı
  • 208 İleti
  • 0 Konu

tşk

Meryemus

Meryemus

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 658 İleti
  • 0 Konu

Emeğiniz için Allah razı olsun.

oyuncu

oyuncu

Senarist

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 307 İleti
  • 0 Konu

saolun...

*Korkunun Ecele Faydası Yok* 

bnk34

bnk34

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 554 İleti
  • 0 Konu

teşekkürler

aelbuken

aelbuken

Kıdemli Üye

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 42 İleti
  • 0 Konu

değişik bir film tşkrler

askingungor

askingungor

Seyirci

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 55 İleti
  • 0 Konu

teşekkürler.

Prometheus

Prometheus

Senarist

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 355 İleti
  • 0 Konu

Teşekkürler

phenomenia

phenomenia

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 939 İleti
  • 1 Konu

Teşekkürler Emeklerinize Sağlık

dbmaster

dbmaster

Yönetmen

• Emektar Sesci
  • SMS Onaylı
  • 660 İleti
  • 47 Konu

Teşekkür ederim emeğinize sağlık.

mustafakara

mustafakara

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 539 İleti
  • 0 Konu

çok teşekür ederim canım kardeşim 

bloodrayne

bloodrayne

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 627 İleti
  • 0 Konu

Teşekkürler

Şükrü

Şükrü

Yönetmen

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 870 İleti
  • 1 Konu

çok teşekkürler

mehmet cuga

mehmet cuga

Senarist

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 396 İleti
  • 0 Konu

teşekkürler

kamet555

kamet555

Senarist

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 451 İleti
  • 0 Konu

thefoodofthegods.png

IMDb.gif

http://www.imdb.com/title/tt0074540/

-Filmin Konusu-

The food of the Gods 1976 yılı mahsulü Bert I. Gordon tarafından yönetilmiş olan ABD yapımı bir film. H.G. Wells’in 1904 tarihinde yayımlanan “The food of the Gods and How It Came to Earth” isimli romanından sinemaya uyarlanmış.

Bert I. Gordon “devleşen hayvanlar”ın başrolde olduğu filmleriyle tanınan bir yönetmen. Düşük bütçelerle zamanına göre iyi işler çıkardığını söylersek abartmış olmayız sanırım. Yönettiği filmler arasında gene bir H.G. Wells uyarlaması Empire of the Ants’de (1977) devleşen karıncaların, Earth vs. the Spider’da (1958) ise devleşen örümceğin hikayesini izlemek mümkün. The food of the Gods’a dönersek konusu kısaca şöyle;

Morgan ve iki arkadaşı avlanmak üzere Kanada açıklarındaki yerleşimin az olduğu bir adaya giderler. Adada dev arıların saldırısına uğrayan arkadaşlarından biri ölür. Yardım aramak üzere etrafta dolaşmaya başlayan Morgan bir çiftlik evine rastlar. Evde kimseyi bulamayınca ahıra doğru yönelir. Ahırda karşısına dev bir horoz ile dev tavuklar çıkar. Dev horozun saldırısına maruz kalan Morgan horozu öldürür. Arkadaşının cesedini anakaraya taşıyan ikili neler olduğunu çözmek üzere adaya geri döner. Çiftliğin sahibi Mr. Skinner ise anakaradan adaya dönmüş, evine gitmektedir. Yolda lastiği patlar. Lastiği değiştirirken dev farelerin saldırısına uğrar ve fareler Mr. Skinner’ı afiyetle yer. Daha sonra karısı Mrs. Skinner’dan öğrendiğimize göre Skinnerlar bahçelerinde nerden geldiği bilinmeyen bir sıvı bulurlar. Oldukça yoğun kıvamlı krem rengi bu sıvıyı nerden akıllarına geldiyse tavuk yemi ile karıştırıp tavuklarına verirler. Yavru tavuklar yemi yedikten sonra devleşmeye başlar. Yetişkin olanlarda ise daha başka bir etki görülür: Devleşen yavrulara yem olmaktan kurtulamazlar.

Devleştiren sıvının patentini alıp dünyadaki açlığa son vermek gibi ilahi bir misyona imza atarken, bir yandan da zengin olmanın hesaplarını yapan Bensington ve yardımcısı Lorna, adada gezmeye gelen genç bir adam ve hamile sevgilisi, ölen arkadaşlarının başına ne geldiğini çözmeye çalışan Morgan ile arkadaşı ve tabii ki evsahibesi Mrs. Skinner, bu birbirinden farklı amaçlar peşindeki yedi kişinin yolları çiftlik evinde kesişir. Ortak amaçları ise insanlığa karşı planlı bir saldırı içindeymişcesine hareket eden devleşen fareler karşısında hayatta kalmaktır.

ekranresmi.png

thefoodofthegodsdevtohu.jpeg

dowload.gif

doldur.gif

BU FİLMİ BİZE AJAN OLARAK GELİP VEREN ELAZIĞ İTİ MEHMET YANİ "Eskici" Diğer Adı "TFD"

www.turkcetorrent.com  sitesinin eski sahibine teşekkür etmek isterdim ama

Lan memet iti senin ben suratına.... sen adam değilsin :) iyiki sitenin hekledim sahip oldugun herşeye kendim sahip oldum ;)

Hadi Öptüm Canım

emegesaygi.giftşk

katilbuz56

katilbuz56

Kıdemli Üye

• Üye
  • SMS Onaylı
  • 41 İleti
  • 0 Konu

Teşekkürler